DAĞITIM

Zincir market dağıtım sistemleri ile zamandan ve enerjiden tasarruf sağlarsınız.

Ürünlerini bu satış noktalarına ulaştırmak isteyen firmalar Zincir Market Dağıtım Sistemi hizmeti veren lojistik firmalarını kullanarak dağıtım maliyetlerini düşürebilir, ürünlerini güvenli bir şekilde zincir marketlere ulaştırabilirsiniz. Zincir market sistemi yönetimini en iyi şekilde temsil eden bu sistem sayesinde ürün tedarikçilerinin sıkıntılarının tamamı ortadan kalkmaktadır.

Zincir Marketlere aynı araçta bir çok markanın ürününü taşıyabilir, her dağıtım noktasına bir veya gün boyunca birden fazla dolu araçlık yük hacmine ulaşarak, çok boşaltmalı araçlara nazaran ciddi maliyet avantajı sağlamaktasınız.

Zincir market lojistik sisteminde, birden fazla markanın ürünlerini çok daha büyük hacimli frigo araçlarla taşıyabilir, hem taşıma hem de dağıtım noktalarında süratli bir şekilde transfer gerçekleştirirsiniz..

Inhouse soğuk dağıtım yapmaya çalışan firmalar, dağıtım noktası bazında az miktarda ürünleri bulunduğunda aynı araçta 3-10 noktanın malını birleştirirler ve parsiyel dağıtım yöntemini seçerler. Genelde araçlarını yarı dolu gönderirler. Bu sistem, taşımalarda hem gereksiz kilometre olmasını sağlar, hem de çoklu boşaltmalarda ekstra kilometre yaparak maliyetlerini arttırır. Kullanılan aracın şoför, araç kira, kontrol masrafı ve yönetim zorluğu gibi diğer detaylara bakıldığında, aslında üretim firmalarının lojistiklerini kendilerinin yapmasının avantajlı olmadığı açıkça görülebilmektedir.