MOBİL

MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME

Mobil uygulama geliştirme çatısı altında, gelişen ve güncellenen teknolojik hareketlerin aslında bizi kaçınılmaz bir son olan teknoloji ve dijital dönemde getirdiği son düzlük olarak adlandırabiliriz.

Cep telefonlarının hayatımıza girmesi ve “Akıllı Telefon” ve “Tabletler” deyimleriyle birlikte artık sadece telefon görüşmesi, mesajlaşmalar dışında iş hayatımızı ve sosyal yaşantımızı da bu akıllı cihazlar üzerinden yönetmeye ve takip etmeye başladık. Hızlı tüketim dünyasında bireyler yoğun iş temposunda, bilgisayar başında oturacak ve raporlar alıp işleri yönetecek veya siparişlerini takip edebilecek vakti ne yazık ki bulamıyorlar.

Cep telefonlarının şimdiki halini almaya başladığı dönemlerde geliştirilen Mobil Uygulama geliştirme araçları, o dönem belirli sosyal medya uygulamaları ve oyunlar ile sınırlıyken günümüzde, küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar her işletme için lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline gelmiştir. İş akışlarımızı, günlük satışlarımızı, gelir gider tablolarımızı, anlık kar / zarar grafiklerimizi, verilen / alınan siparişlerimizi hatta anlık ziyaretçi sayılarımız gibi iş hayatımızı yönetmemizi sağlayan pek çok bilgiyi yine cep telefonlarımız / tabletlerimiz üzerinden kolayca ulaşabiliyoruz.

Sadece şirket sahiplerinin değil, yönetici ekiplerin de kendi işlerini ve ekiplerini anlık olarak yönetebilmelerini / raporlayabilmelerini sağlayan bu uygulamalar ile birlikte, zaman ve maliyet kavramları da çok daha kolay yönetilebiliyor.

Sadece iş hayatının değil, sosyal yaşantımızın da tartışmasız en büyük merakı yine mobil uygulama geliştirme programları. Boş kaldığımız anlarda vakit geçirdiğimiz sosyal mecralara da artık internet tarayıcılar üzerinden değil de mobil aplikasyonlar üzerinden giriş yapıyoruz.

Elbette bunun en büyük sebeplerinden biri hızlı olması ve offline çalışabilme yetisinin güçlü olması. İçeriğin önemli kısımları bu uygulamalar açılırken sisteme yüklendiğinden dolayı internetimiz anlık veya kısa süreli kopsa bile içeriğe erişmede çok ciddi sıkıntılar yaşamıyoruz.